Monday, May 20, 2024

Premier League-Chelsea siguron vendin e 6-të, fiton edhe Manchester United

Lexo

Blutë fituan me rezultatin 2-1 ndaj formacionit të De Zerbit, Djajtë e Kuq mposhtën Newcastle 3-2

Ndeshjet e fundit të rikuperuara në Premier League shohin Chelsea dhe Manchester United duke mposhtur respektivisht Brighton dhe Neëcastle. Blutë fituan 2-1 falë golave ​​të Palmer dhe Nkunku, ndërsa goli i Welbeck nuk i mjaftoi formacionit të drejtuar nga De Zerbi.

Me 90 minuta të mbetura në kampionat, Pochettino është i gjashti në renditje, +3 ndaj Manchester United dhe Newcastle: kjo sepse Djajtë e Kuq mundën 3-2 Magpies dhe kanë 57 pikë.

Blutë, në kuotën e 60 pikëve, janë një pikë larg sigurimit të vendit të gjashtë: do të mjaftojë një barazim me Bournemouth në raundin e fundit. Ëndrra për vendin e pestë nuk ka përfunduar, por do të duhej një sukses dhe një humbje e Tottenhamit ndaj Sheffield.

Para Derbit të FA Cup me Cityn, Manchester United i ten Hag do të përballet me Brighton, ndërsa kampionati zhgënjyes i Newcastle do të përfundojë në Brentford.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img