Wednesday, April 17, 2024

Qarri: “Të luash me Vllazninë është një privilegj. Momenti më i vështirë ishte pas golit, më i bukur ishte pritja e dyfishtë”

Lexo

Partizani e Vllaznia përfundoi me fitoren e të kuqve 1-0 por Vllaznia shkon drejt gjysmëfinaleve pas sukesit 3-1 në ndeshjen e parë. Pas ndeshjes, foli heroi i shkodranëve, portieri Kristi Qarri:

“Është një përgjegjësi shumë e madhe pasi të luash me Vllazninë është një privilegj, kanë lujatur shumë portier të mëdhenj. Unë përpiqem çdo ditë ta justifikoj. Momenti më i vështirë ishte pas golit ndërsa më i bukur ishte pritja e dyfishtë.

Idhull? Gianluiggi Buffon, jam tifoz italian dhe kjo më ka bërë ta ndjek më shumë. Tedi Cara në pjesën e parë bëri një gjuajtje të bukur dhe më vuri në vështirësi edhe Rrapaj poashtu, këto më vunë në vështirësi. Kemi një grup shumë të mirë, unë përpiqem cdo seancvë stërivtore të mësoj edhe nga Zogovic por besoj që me kalimin e kohës të marr minutat.”

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img