Thursday, February 22, 2024

Rikthehet Kupa e Shqipërisë. Të mërkurën luhen ndeshjet e turit 1/16-të

Lexo

Kupa e Shqipërisë do të vazhdojë rrugëtimin ditën e nesërme me ndeshjet e turit të 1/16-të. Tetë ndeshjet e këtij turi janë programuar për në orën 13:00.

Ka disa duele interesante në këtë fazë të Kupës,ku garojnë vetëm dy nga ekipet e “Abisnet Superiore”,Skënderbeu dhe Dinamo. Korçarët përballen me skuadrën e Turbinës,ndërsa blutë me Orikun.

Takime të tjera të kësaj faze janë Bylisi-Vora,Kastrioti-Elbasani,Flamurtari-Burreli,Tomori-Lushnja,Korabi-Besa dhe Apolonia-Luzi 2008. Ekipet që kalojnë në turin e 1/8-ave përcaktohen me një ndeshje.

Vetëm ndeshjet e turit çerekfinal (1/4) dhe gjysmëfinal (1/2) do të jenë me 2 takime. Ekipet e renditura nga vendi i parë e deri në vendin e tetë në “Abisnet Superiore” për sezonin 2022-2023 do të garojnë duke filluar nga faza e 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë.

Kupa e Shqipërisë-Turi 1/16 (6 dhjetor, 13:00)

Bylisi-Vora

Kastrioti-Elbasani

Skënderbeu-Turbina

Dinamo-Oriku

Flamurtari-Burreli

Tomori-Lushnja

Korabi-Besa

Apolonia-Luzi 2008

Fatos Lamaj

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img