Sunday, February 25, 2024

Roma-Atalanta, vetëm barazim. Morinjo ndëshkohet me të kuqe në shtesë, mungon në stol kundër Milanit

Lexo

Në ndeshjen e fundit të javës së 19-të të Serisë A, Roma dhe Atalanta barazuan 1-1 dhe të dyja humbën mundësinë e mrekullueshme për t’iu afruar vendit të katërt të zënë nga Fiorentina me 33 pikë: zikaltërit shkojnë në -3, verdhekuqtë në – 4. Të besuarit e Gasperinit kaluan menjëherë në avantazh pas 8′ falë një goditjeje me kokë të Koopmeiners pas asistimit të saktë të Miranchuk. Roma reagon, Atalanta humb mundësinë për 2-0 me De Ketelaere dhe në minutën e 39-të Dybala shënon golin e barazimit nga një penallti për një faull të Ruggerit ndaj Karsdorp.

Në pjesën e dytë Carnesecchi shmang autogolin e Holm dhe është i vëmendshëm ndaj Dybala. Mourinho, i përjashtuar në shtesë për shkak të protestave, nuk do të jetë në stol në San Siro kundër Milanit.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img