Thursday, April 18, 2024

“Shkodra Open 2023”-Për herë të parë në Shkodër ndeshjet e Turneut Ndërkombëtar të nivelit botëror

Lexo

Shkodra Tennis Club organizon per here te pare turneun nderkombetar te nivelit boteror per junior ITF Ëorld Tennis Tour Juniors  “Shkodra Open 2023”. Ne ambientet e Adriatic Tennis Park do te garojne rreth 200 teniste nga 33 shtete te botes gjate datave 19-27 Gusht 2023.

Kjo ngjarje eshte mjafte e rendesishme per tenisin dhe Shkodren pershkak se eshte gara me e madhe sportive e organizuar ndonjehere ne qytetin e Shkodres. Kjo gare do te udheheqet nga gjyqtarja kryesore e Federates Nderkombetare te Tenisit, kroatja Antonia Drazic. Me kete rast qyteti i Shkodres do te vendoset ne harten boterore te sportit te tenisit.

Te henen me 21.08.2023 do te fillojne ndeshjet e shortit kryesor dhe te henen, te marten dhe te merkuren do te kete intensitet te larte pasi qe do te zhvillohen ndeshje nga ora 9:00-19:00. Me kete ritem do te vazhdoj turneu deri me daten 27.08.2023 kur edhe do te kurorezohet kjo gare me finalet ne kategorine e vajzave dhe djemve.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img