Superiore Futboll Moshat-Tjetër humbje e Vllaznisë U-17, e mund Tirana në “Reshit Rusi” 1-4

Lexo

Futboll Moshat U19-Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, mund në finale Apoloninë, 3-0

Është luajtur sot në stadiumin “Egnatia Arena” të Rrogozhinës, ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes...

(Video)Boks-Profesionist. Shkodranët Kajoshi dhe Hysa, triumfojnë në ringun e Shkodrës. Mposhtin respektivisht, Andrejs Volincuks dhe Ëillbeforce Shihepo

Dy boksierët e talentuar shkodranë, Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa kanë vijuar rrugën e sukseseve në boksin profesionist. Duelet...

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko...

Kategoria Superiore e futbollit të moshave ka luajtur sot ndeshjet e javës së dytë të fazës së dytë të Kampionatit Kombëtar. Vllaznia U-17 e drejtuar nga trajneri Brikeno Bizi ishte pritëse në fushën e saj përballë Tiranës. Ndeshja e zhvilluar paraditen e sotme në fushën sportive “Reshit Rusi” ka përfunduar me rezultatin 1 me 4 në favor të ekipit të Tiranës.

Ekipi bardheblu e ka nisur mjaft mirë lojën kur në minutën e 15-të është Sina që shënon për skuadrën e tij. Përballë një Vllaznie që paraqet probleme në lojën e saj, Tirana nuk e ka të vështirë të shënojë në minutën e 30-të edhe golin e dytë, këtë herë me autor Ageja duke e mbyllur pjesën e parë me avantazhin 0-2.

Pas pushimit pritej një Vllazni ndryshe nga ajo e së parës, por  megjithë ndonjë përpjekje spontane nuk duket diçka konkrete në veprimet e saj. Kuqeblutë nuk arrijnë të përfitojnë as nga epërsia numerike e futbollistëve në fushën e lojës, pasi arbitri ndëshkon me karton e kuq futbollistin e Tiranës Sina në minutën e 52-të. Përkundrazi, edhe pse me një futbollist më pak, skuadra mike arrin të shënojë edhe dy gola të tjerë në portën e Vllaznisë, me Hasanaj dhe Bajraktarin, përkatësisht në minutat 79’ dhe 84’ me penallti.

Për Vllazninë ka vetëm një gol në këtë ndeshje, dhe ai shënohet dy minuta nga fundi i takimit nga William Cungu që shndërron në gol një penallti të dhënë në favor të Vllaznisë duke bërë që i gjithë takimi të mbyllet me fitoren e Tiranës me rezultatin 1-4. Kjo është humbja e dytë radhazi që pëson Vllaznia U-17 në fazën e dytë, ndërkohë që edhe gjatë fazës së parë rezultatet e saj kanë lënë për të dëshiruar, ku duke përfshirë këtu edhe eleminimin në Kupë, situata në këtë skuadër nuk duket aspak e mirë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -