Wednesday, May 29, 2024

Teuta-Laçi, por edhe përballje trajnerësh në pankinat respektive. Fitues dalin kurbinasit e Armando Cungut duke bërë rrokadë me durrsakët në renditje

Lexo

Teuta-Laçi  0-1(Shënues: Melo 71’)

Përballja, Teuta-Laçi, ndeshje kjo e luajtur pasditen e së dielës për llogari të javës së 30-të, ishte e një rëndësie të veçantë për të dyja skuadrat respektive. Kjo, pasi situata e tyre në tabelën e klasifikimit nuk është aspak e mirë.

Teuta vinte në këtë ndeshje në pozitta e vendit të shtatë me 34 pikë, ndërsa Laçi i teti me vetem dy pikë. Ndaj, për të dy kampet respektive, objektivi ishte vetëm për fitore.

Një tjetër e veçantë në këtë ndeshje ishte edhe ajo që në dy pankinat respektiv, drejtonin dy trajnerë shkodranë, Edi Martini te Teuta dhe Armando Cungu. Fitues, ka dalë ky i fundit, falë golit të shënuar nga Melo në minutën e 71-të. Fitore kjo që ndikon në lëvizjen e dy skudrave në tabelën e klasifikimti, duke bërë që pas kësaj humbje, Teuta të ndërrovendet me Laçin, i cili ngjitet në vendin e shtatë me 35 pikë, ndërkohë që Teuta mbetet në kufinjtë e 34 pikëve duke u spostuar në vendin e tetë meë 34 pikë.

 

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img