Thursday, May 30, 2024

Topi i Artë 2020, jo Lewandowski-t

Lexo

“Nuk po mendojmë të japim Topin e Artë për Lewandoëski për vitin 2020”

Robert Lewandowski nuk e ka fituar kurrë Topin e Artë, por do ta kishte merituar atë në 2019/2020. Megjithatë, gjatë pandemisë, pavarësisht 55 golave ​​dhe 10 asistimeve të polakut, çmimi nuk iu dha askujt. Bundesliga, Kupa e Gjermanisë dhe Liga e Kampionëve që ai fitoi me Bayern nuk ishin të dobishme. Shifra mbresëlënëse të cilat në çdo rast do të mbeten në historinë e futbollit.

Periudhën e fundit kanë qarkulluar thashethemet se Topi i Artë 2020 mund t’i jepej atij, por Nicolas Manissier, drejtori i çmimit, e mohoi këtë hipotezë për Cadena SER: “Nuk po mendojmë të japim Topin e Artë për Lewandowski për vitin 2020. Si institucion, ne kemi rregulloret tona që i respektojmë rreptësishtë”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img