Monday, April 15, 2024

Triumf mes tensionit, Skënderbeu mposht Partizanin, vendos goli i Dean Liços

Lexo

Skënderbeu ka marrë një fitore shumë të rëndësishme, teksa mposhti minimalisht Partizanin.

Vendosi një gol i shënuar nga Dean Liço në minutën e 36-të, pas një penalltie të shkaktuar nga Sembene, për prekje me dorë.

Pas një pjese të parë të dominuar nga Skënderbeu, e dyta ishte një tjetër histori. Partizani domino fraksionin e dytë të lojës, duke krijuar disa raste shënimi, por pa sukses.

Nuk mungoi as tensioni, ku fillimisht Rrapaj dhe Janaqi u përplasën ashpër, çka solli edhe ndëshkimin e të dyve me të kuq.

Edhe në fund të takimit, kishte një përplasje masive, mes lojtarëve të dy ekipeve.

Me këtë fitore, Skënderbeu shkon në kuotën e 34 pikëve në vendin e gjashtë, ndërsa Partizani mban vendin e dytë me 40 pikë, 9 më pak se Egnatia kryesuese.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img