Thursday, February 29, 2024

“UEFA Womens’ Champions League”/Vllaznia-PSG, të enjten, ora 18:45 në “Loro Boriçi”, hyrja falas

Lexo

Rugëtimi i Vllaznisë së futbollit të femrave për ndeshjet në grupe të “UEFA Womens’ Champions League”, vijon  këtë të enjte me ndeshjen e radhës duke pritur në shtëpi kampionen e Francës PSG.

Ndeshja në fjalë do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”, që tashmë, pas përfundimit të procesit të rimbjelljes së barit është gati për sfidën në fjalë, e cila është programuar të nisë në orën 18:45.

Lajmi më i freskët dhe shumë i rëndësishëm është që presidenti i KFF Vllaznia, Lazër Matija, ka vendosur që për këtë ndeshje, hyrja e tifozëve në stadium të jetë falas.

Skuadra franceze ka mbërritur që të martën në qytetin e Shkodrës, dhe të mërkurën, ashtu si edhe Vllaznia do të zhvillojë seancën e fundit stërvitore në tapetin e “Loro Boriçit. Ndërkohë, në axhenden e ditës së mërkurë, janë edhe konferencat e shtypit të kampeve përkatëse, ku nga Vllaznia janë planifikuar të jenë përpara gazetarëve, trajneri Nikolin Leka dhe kapitenia Esmeralda Franja.

NJOFTIM

Klubi i Futbollit të Femrave Vllaznia bën të ditur se për ndeshjen e rradhës të vlefshme për grupin A të “UEFA Womens’ Champions League” kundër Paris Saint Germain që do luhet ditën e enjte në orën 18.45, hyrja e tifozëve në stadiumin “Loro Boriçi” do të jetë falas. Fillimisht, do të hapet vetëm tribuna qendrore e stadiumit dhe nëse është e nevojshme pastaj do të hapen edhe tribunat e tjera. Ftojmë të gjithë tifozët shkodranë për të na mbështetur në këtë ndeshje shumë të rëndësishme të këtij kompeticioni europian.

Forca Vllaznia!

Eja edhe TI!

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img