Vllaznia, gati për Superkupën. Mungesat në mbrojtje, Gurishta spostohet në qëndër me Shehin. Latifi e nis nga stoli. Gjykon lezhjani Hamiti

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Vllaznia ka mbyllur mesditën e djeshme përgatitjet anti-Tirara dhe po dje është nisur drejt kryeqytetit ku ka kaluar edhe natën e mbrëmshme në pritje të betejes së sotme të Superkupës së Shqipërisë, sfidë e cila luhet sonte në “Air Albania” duke nisur nga ora 19:00.

Mungesat e dy qëndrave të mbrotjes, Bulatoviç dhe Juriç për arsye dëmtimi kanë detyruar teknikun Josa të bëjë të disa eksperimetime, ku më seriozja ishte ajo e miqësores me Veleçikun ku atë pozicion ia besoi Shehit dhe të riut Flori Spahija.

Ndërkohë, lajmi më i fundit që del nga kampi kuqeblu bën të ditur se për momentin është parë më e arsyeshme që 19 vjeçari Spahija të mos e nis nga minuta e parë, kjo edhe nga ngarkesa psikoligjike që të ofron një finale Supekupe dhe duket se ka vendosur që kapitenin Gurishta ta spostojë nga e djathta e prapavijë në qëndër për të luajtur përkrah Dajan Shehit.

Ndërkohë, sa i përket krahut të djathtë të prapavijës, sa herë ka nevoja për këtë krah, i gatshëm është mesfushori Arsid Kruja për të marrë përgjegjësitë e këtij pozicioni. Pjesa tjetër e formacionit mendohet të jetë me Hakajn në të majtë të mbrojtjes, Boshnjaku, Jonuzi, Alivoda në mesfushë, Mala, Marku në krahët e sulmit, ndërkohë që maja e sulmit, ka një balaotazh mes Aralicës dhe Hoxhës.

Edhe pse është rikuperuar, madje dhe në miqësoren ndaj Veleçikut luajti si titullar, Latifi nuk do ta nisë nga minuta e parë, por me shumë mundësi do të hidhet në fushë nga tekniku Josa në momentin e parë të mundshëm sipas nevojave që do të ketë skuadra.

Sa i përket gjykimit të ndeshjes, mësohet se arbitër kryesor do të jetë ndërkombëtari nga Lezha me stemën e FIFA-s, Eldorjan Hamiti duke pasur asistentë, Denis Rexha dhe Ridiger Çokaj. Arbitër i katërt është elbasanasja Emanuela Rusta. Pjesa e sistemit VAR do të mbulohet nga elbasanasi tjetër Enea Jorgji, dhe tiranasi Juxhin Xhaja AVAR, që të gjithë me stemën e FIFA-s.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -