Monday, May 20, 2024

(Video) Fitorja ndaj Sopotit me golin e Klaudoi Lekes, Tërbuni zyrtarizon garën në Play Off

Lexo

Ndonëse fillimet e sezonit i pati në mënyrën e dubur, pasi për hirë të së vertetës u lanë shunë pikë të panevojshme, me kalimin e javëve dhe sidomos faza e dytë paraqiti një Tërbuni gjithnjë e në rritje.

Krahas të tjera e ardhja në skuadër e blerjes më të re Klaudio Preka, i cili la kampionatin kosovar dhe firmosi për Tërbunin i dha pukjanëve forcën e duhur duke bërë që pozitat e tij në tabelën e klasifikimit të përmirësoheshin nga java në javë.

Golat e fundit të Klaudio Lekës, ai ndaj Ilirisë në barazimin 2-2 dhe ky i fundit ndaj Sopotit që i dha tre pikëshin pukjanëve, morën vlerësime shumë pozitive nga specialistët e futbollit pukjanë e më gjërë.

Kur duhet të luhet edhe një javë nga fundi i fazës së dytë, me këtë fitore të fundit ndaj Sopotit garantoi përfundimisht renditjen në katër skuadrat më të mira të kategorisë, grupi A.

Tashmë, në kampin pukjan, të gjithë së bashku me në krye trajnerin Sinan Bardhi dhe presidentin kryebashki, Rrok Dodaj, janë të përqëndruar tek ballafaqimet e fazës Play Off, si e vetmja mundësi për të siguruat kualifikimim në kategorinë e parë.

(Video) Pamje nga ndeshja Tërbuni-Sopoti,  1-0. Goli i shkodranit Klaudik Leka.

Gani Pemaj/Fadil Hyseni

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img