Thursday, February 29, 2024

(Video) Tre gola për 11 minuta, Anglia shkatërron Iranin

Lexo

Pjesa e parë e ndeshjes Angli – Iran ka përfunduar me rezultatin 3-0.

Pjesa e parë ishte komplet e dominuar nga kombëtarja e “Tre Luanëve” si nga rastet po ashtu dhe nga posedimi.

Golin e parë e arriti Jude Bellingham në minutën e 35’ nga një asisstim I Luke Shaw. Goli I dytë erdhi nga rivënja nga këndi ku pas një tollovie Maguire gjeti të lirë Saka ku realizoi një gol të bukur brenda zonës së 16-të metërshit. Ndërsa goli i fundit në pjesën e parë erdhi nga Raheem Sterling pas një kundërzbritje nga Harry Kane.

Golat:

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img