Wednesday, February 21, 2024

Starton ndeshja e dytë e Botërorit, Angli-Iran

Lexo

ANGLI – IRAN 0-0

Anglia dhe Irani do të startojnë ditën e dytë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar. Për të dyja skuadrat do të jetë ndeshja e parë në Kampionatin Botëror, teksa ndeshja do të zhvillohet në kuadër të Grupit B.

Formacionet përkatëse për të dyja skuadrat:

Anglia (4-3-3) – Pickford; Trippier, Stones, Maguire, Shaë; Rice, Bellingham, Mount; Saka, Kane, Sterling

Irani (5-3-2) – Beiranvand; Moharrami, Pouraliganji, Cheshmi, Hosseini, Mohammadi; Nourollahi, Karimi, Haji Safi; Jahanbakhsh, Taremi

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img