Wednesday, May 29, 2024

(Video) Vllaznia fiton titullin e 11-të kampion, shkodranet “shkatërrojnë” Apoloninë, e mundin në finale 4 me 0

Lexo

Vllaznia në futboll për femra, siguroi fitimin e titullit kampion, për herë të 11-të në histori.

Shkodranet nuk kanë rivalë në Shqipëri dhe këtë e konfirmuan në finale me Apoloninë, aty ku triumfuan me shifrat e thella 4-0.

Kapitenia Ezmeralda Franja me dopietë, një në pjesën e pasrë dhe një në të dytën, Fortesa  Berisha dhe Ramadani, vendosën fitoren 4-0 në “Shtëpinë e Futbollit”.

Një sukses ky i jashtëzakonshëm i skuadrës kuqeblu e drejtuar nga trajneri Nikolin Leka dhe kolegu i saj Fabiol Rexhepi, natyrisht duke pasur mbështetjen e fuqishme dhe të vazhdueshme të presidentit të KF Vllaznia, Lazër Matija, është dominuese absolute në futbollin shqiptar, aty ku nuk njohin ende asnjë humbje në fushë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img