Thursday, February 22, 2024

Vllaznia-Blendi Dibra dhe Tefik Osmani, në Copenhagen. Seminar:”Tranizicioni në ekipin e parë dhe menaxhimi i Akademive të futbollit”

Lexo

Me inciative të Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) po organizohet në Copenhagen workshopi me temë: “Tranizicioni në ekipin e parë” ku pjesmarrësit do të njihen me mënyren e menaxhimit të Akademive të futbollit dhe zhvillimin e lojtarëve drejt integrimit të tyre në ekipin e parë.

Në këtë takim janë ftuar të referojn përfaqësues të Akademis së Ajaks, Barcelones, Real Societad. Në këtë event përveç pjesmarrësve nga Klube të ndryshme evropiane janë ftuar edhe Sekretari i Përgjithshëm i KF.Vllaznia z.Blendi Dibra si dhe Drejtori Sportiv z.Tefik Osmani, të cilët krahas të tjerave do të përcjellin edhe përvojën e punës që bëhet në Klubin e Futbollit Vllaznia me elementin e ri

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img