Vllaznia-Tirana, java e 12-të e Superiores, spostohet nga Loro Boriçi” në “Selman Stërmasi”. Shkak, ndeshja e femrave të Vllaznisë për Champions League

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Java e 12-të e Kategorisë Superiore përcakton që ndeshja Vllaznia-Tirana të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Por, nisur nga proçesi i mbjelljes së barit në tapetin e stadiumit “Loro Boriçi” për të qënë gati në ndeshjen e Vllaznisë të futbollit femra, faza e grupeve në Champions League, takimi në fjalë është vendosur të spostohet në kryeqytet.

Nga sa bëhet e ditur, ka qënë një dakortësi mes dy klubeve, Vllaznisë dhe Tiranës, që me ndërmjetësinë edhe të Federatës Shqiptare të Futbollit, që sfida e parë që pozicionon Vllazninë pritëse, të konsiderohet zyrtarisht me Tiranën pritëse. Që do të thotë se në ndeshjen e radhës të këtij çifti që i takon Tiranës të jetë pritëse, të spostohet në Shkodër duke pasur Vllazninë pritëse.

Mbetet për t’u parë, se kjo lëvizje e detyruar, nga Shkodra në Tiranë, apo nga “Loro Boriçi” në “Selman Stërmasi”, në këtë fazë të kampionatit, në favor të cilës skuadër do të ndikojë për të marrë rezultatin pozitiv. Kujtojmë që  bardheblutë janë kryesues pas javës së 11-të me 21 pikë, përballë një Vllaznie që është e treta me 18 pikë, një më pak se Partizani i vendit të dytë dhe tre nga kryesuesit e Tiranës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -