Saturday, May 18, 2024

Bejzade jep doreheqjen, por Laçi gjen menjëherë pasuesin e tij

Lexo

Futbolli shqiptar na ka mesuar tashme me vendime befasuese me largime, shkarkime, ndryshime, doreheqje e shume te tjera qe vijne atehere kur nuk e pret.  Skerdi Bejzade. ka dhene doreheqjen nga posti i trajnerit te Laçit, meson shtypi i shkruar. Bejzade u emerua vetem 1 muaj me pare ne krye te kurbinasve duke zvendesuar Stavri Nicen dhe me bardhezinjte arriti te grumbulloje 6 pike ne 5 ndeshje, 2 fitore e 3 humbje.

Bejzade i ka komunikuar vendimin presidentit Laska diten e sotme dhe palet jan ndare me mirekuptim me njeri-tjetrin. Vetemm pak ore pas nderprerjes se marredhenieve kurbinasit kane gjetur menjehere pasuesin e Bejzades. Sipas “Panorama Sport” behet fjale per nje rikthim te bujshem te Mirel Joses. Ai me pare e drejtoi skuadren kurbinase ne periudhen tetor 2021-prill 2022. Josa,trajneri 5 here kampion i Shqiperise behet keshtu trajneri i trete i kurbinasve ne kete sezon.

Laçi nuk ka bere nje nisje te mire te sezonit,me kurbinasit qe per momentin qendrojne ne vendin e 7-te me 7-te pike pas gjashte javesh,ndersa Mirel Josa do te nise aventuren me Laçin ne qytetin e tij te lindjes,ne kryeqytet perballe Tiranes.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img