Thursday, April 18, 2024

Champions League-Manchester City bën detyrën, kualifikohet me lehtësi

Lexo

Skuadra e Guardiolës fiton 3-1, përsërit rezultatin e ndeshjes së parë

Manchester City nuk gaboi, duke mbyllur ndeshjen me Kopenhagen në një pjesë dhe duke përsëritur 3-1 e ndeshjes së parë, duke fluturuar pa shqetësime në çerekfinalen e Champions League. Qytetarët shtynë që në fillim me zotërimin e tyre të zakonshëm të topit dhe kaluan menjëherë në avantazh me  Akanji 5’, me asistimin e Julian Alvarez, i cili vetëm katër minuta më vonë dyfishoi shifrat.

Kopenhagen reagoi me Elyounoussi, i cili ngushtoi shifrat në minutën e 29-të. Shpresat nuk zgjasin shumë për danezët, sepse City e mbyll ndeshjen në limitet e pjesës së parë me golin e Haaland në minutën e 48-të. Nuk ka shumë histori në pjesën e dytë me skuadrën e Guardiolës që fiton 3-1 dhe fluturon në çerekfinale për të shtatën vit radhazi, me fitoren e dhjetë radhazi në Champions League. Qytetarët (8 nga 8 në 2023/24) janë skuadra e tretë që arrijnë këtë moment histori.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img