Wednesday, February 21, 2024

Debutim me fitore për Megi Doçin në kampionatin turk. Gallatasaraj me ish futbollisten e Vllaznisë titullare, fiton 1 me 0 ndaj Fenerbahçes

Lexo

Sulmuesja e kombëtares shqiptare, Megi Doçi, ka luajtur sot ndeshjen e saj të parë si futbolliste e Gallatasarajit në kampionatin turk të futbollit për femra.

Lojtarja e cila finalizoi vetëm pak ditë më parë transferimin e saj nga radhët e Vllaznisë te klubi turk, shihet si një afrim shumë cilësor për këtë skuadër dhe nuk ishte rastësi që u aktivizua menjëherë si titullare edhe pse kishte pak ditë që kishte nisur punën në klubin e ri.

Një debutim që rezultoi i suksesshëm për ekipin e femrave të Gallatasarajit, i cili mposhti me shifrat 1-0 Fatih Vatan Spor, duke vazhduar kështu garën në distancë me Fenerbahçen për vendin e parë në renditje. Të dy skuadrat kanë nga 43 pikë pas 17 javësh dhe janë pretendentet kryesore për titullin.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img