Friday, April 19, 2024

E veçantë-Kërcen mbi kundërshtarin, karton i kuq i pabesueshëm në Brazil

Lexo

Ajo që ndodhi gjatë ndeshjes braziliane të Serisë C, Baraunas-America ishte e bujshme

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në kampionatin brazilian të Serisë C, gjatë ndeshjes mes Baraunas dhe Americas, e cila u mbyll me rezultatin 0-0. Leo Bahia, sulmuesi i vendasve, është ngritur mbi shpatullat e kundërshtarit të tij të drejtpërdrejtë, Rafael Jansen, pasi humbi një goditje, duke shkaktuar reagimin e ekipit mik.

Një skenë që solli ilaritet tek tifozët e futbollit në internet, por shkaktoi edhe një sherr të furishëm në fushë. Në fund, arbitri i ndeshjes u detyrua të përjashtojë të dy protagonistët e aferës, të cilët u përplasën.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img