Thursday, July 18, 2024

Euro 2024-Njihuni me ndeshjet çerekfinale, nis me supersfiden, Spanjë-Gjermani

Lexo

Plotësohet tabloja e sfidave të raundit çerekfinal të turneut

Pasi është mbyllur raundi i parë me eliminimit direkt, është koha për të hyrë në fazën e nxehtë të Euro2024. Ndeshjet çerekfinale do të nisin të premten me ndeshje mjaft sugjestive që do të vendosin 4 gjysmëfinalistët e Kampionatit Europian.

Ndeshja më emocionuese është ndoshta ajo mes Gjermanisë dhe Spanjës, dy skuadrat që kanë qenë më bindëse deri më tani në turne. Portugali-Francë gjithashtu premton të jetë një ndeshje emocionuese.

Në letër, Angli-Zvicër është më e orientuar, por skuadra e Southgate do të duhet ta fitojë atë në fushë. Holanda do të sfidojë Turqinë e Montellës.

Çerekfinalet (5-6 korrik)

5 korrik, ora 18:00 Spanjë-Gjermani në MHPArena në Shtutgart

5 korrik, ora 21:00 Portugali-Francë në Volksparkstadion në Hamburg

6 korrik, ora 18:00 Angli-Zvicër në Olympiastadion në Berlin

6 korrik, ora 21:00 Holandë-Turqi në Merkur Spiel-Arena në Düsseldorf

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img