Thursday, February 22, 2024

Kategoria e Parë/ Vora mposht Luzin dhe konsolidon vendin e 3-të, Burreli dhe Besa ndajnë pikët

Lexo

Janë luajtur ditën e sotme dy takime në Kategorinë e Parë, që kanë mbyllur ndeshjet e javës së 17-të të këtij turneu. Vora nuk gabon në shtëpi dhe mposht me rezultatin 3-1 Luzin, duke marrë tre pikë të rëndësishme që e ngjisin në vendin e tretë në tabelën e klasifikimit në kuotën e 33 pikëve.

Skuadra e Arbrit mbyll pjesën e parë në avantazh falë golit të shënuar nga Prenga. Luzi barazon shifrat me Trenin në pjesën e dytë, por Vora reagon menjëherë me Xhabrahimin, që shënon golin e dytë. Sulmuesi 27-vjeçar shënon edhe golin e dytë personal pak minuta më vonë, duke vulosur fitoren 3-1 të Vorës.

Nuk ka fitues dhe gola në ndeshjen tjetër të ditës, pasi Besa dhe Burreli janë ndarë në barazim të bardhë 0-0. Skuadrat ndajnë nga një pikë, por vazhdojnë të qëndrojnë në zonën e ftohtë që të zbret një kategori më poshtë.

Kategoria e Parë – Java e 17-të

Vora-Luzi                             3-1

Besa-Burreli                        0-0

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img