Lajm i keq për kombëtaren Shpresa. Trajneri Alban Bushi pozitiv, në ndeshjet kundër Kosovës dhe Anglisë drejton Mustedanagiç

Lexo

Histori Sportive-Hasan Hasa, futbollisti shkodran që humbi syrin në ndeshjen, Traktori-Vllaznia!

Hasan Hasa, është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran në vite. Pjesë e Vllaznisë së viteve 60-të,...

Foto-Lajm: Edvin Murati dhe Altin Lala, tifo për Luiz Ejllin, shkodranin e spektaklit Big Brother VIP Albania!

Tashmë është fakt që spektakli super i ndjekur nga mijra shqiptarë, brenda dhe jashtë Shqipërisë, ka marrë vemendjen maksimale...

(Video) Esat Mala, futbollisti më në formë i Vllaznisë! Mesfushori nga Prizreni, vlerëson Bylisin, por premton kualifikimin.

Esat Mala, futbollisti nga Prizreni po zhvillon një sezon të shkëlqyer në radhët e kuqebluve duke u konsideruar lojtari...

Për kombëtaren Shpresa U-21, e cila është në prag të dy ndeshjeve të rëndësishme, ato kundër Kosovës dhe Anglisë, që të dyja në transfertë, përkatësisht në datat 13 nëntor dhe 17 nentor, vjen një lajm aspak i mirë. Gjatë analizave të bëra në kampin kuqezi të 21 vjeçarëve trajneri Alban Bushi ka rezoltuar pozitiv. Lajmi në fjalë bëhet i ditur nga Federata Shqiptare e Futbollit përmes faqes zyrtare të këtij institucioni.

“Alban Bushi nuk do të jetë në gjendje që të drejtojë ekipin Kombëtar U-21 në dy ndeshjet e radhës. Kjo sepse tekniku i 21-vjeçarëve ka dalë pozitiv me Covid-19 pas testimit me tampon. Kundër Kosovës dhe Anglisë, ekipin do ta drejtojë specialisti i njohur dhe një prej ish-trajnerëve të kombëtares shqiptare, Dzemal Mustedanagiç. Në kushtet e emergjencës Federata dhe Drejtoria Teknike ka vendosur t’ja besojë drejtimin e kuqezinjve, specialistit që ka mbi një dekadë që shërben në Shqipëri”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -