Thursday, February 22, 2024

Nis ndeshja SHBA-Uells, formacionet zyrtare

Lexo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës-Uells do të zhvillojnë ndeshjen e raundit të parë të fazës së grupeve, për Grupin B, në Katar 2022.

SHBA është rikthyer në finalet e Kupës së Botës pasi nuk arritën të kualifikohej në Rusi 2018. Përballë saj është Uellsi i freskët nga ekspedita e Euro 2020, e cila u mbyll me eliminimin në 1/16 nga Danimarka. Një sfidë mjaft e hapur pa një fitues të qartë, të paktën për momentin.

Mes shumë temave të sfidës, sigurisht që është ballë për ballë mes dy prej lojtarëve më përfaqësues të vendeve të tyre përkatëse dhe që së bashku kanë veshur fanellën e Juventusit: Weston McKennie dhe Aaron Ramsey.

Trajnerët Berhalter dhe Page kanë vendosur formacionet zyrtare si do e nisin këtë sfidë. Bale do e nisë këtë sfidë që nga minuta e parë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img