Wednesday, September 27, 2023

Rekord absolut! Messi rrit me 500 % çmimin e biletave për ndeshjen, Miami-Los Angeles FC e vlefshme për MLS

Lexo

Ndeshja Inter Miami-Los Angeles FC e vlefshme për MLS, do të vendosë një rekord absolut. Çmimi mesatar i një bilete shkon plot 690 dollarë, rreth 500 % më shumë se sa çmimi mesatar i një bilete në MLS përpara mbërritjes së Lionel Messit ku mesatarisht çmimi shkonte deri në 110 dollarë.

Rritje e pabesueshme brenda pak muajve pasi të gjithë në Florida janë të çmendur pas argjentinasit. Momentalisht në këtë shtet, futbolli është sporti më i ndjekur duke parakaluar basketbollin, bejsbollin dhe futbollin amerikan. Aktualisht, bileta më e lirë për sfidën e radhës në Miami është rreth 800 dollarë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img