Monday, July 22, 2024

“Topi i Artë 2023”. Mesi, 65 pikë më shumë se Haland, France Football, zbulon pikëzimin dhe renditjen e konkuruesve

Lexo

France Football ka zbuluar rezultatet e renditjes për Topin e Artë 2023 që i është dhënë Leo Messit ditët e fundit. Votimi përcaktohet nga një juri e përbërë nga gazetarë që përfaqësojnë 100 kombet më të mira në renditjen e FIFA-s, të thirrur për të hartuar një renditje me pesë emra: të parit i caktohen 5 pikë, të dytit 4 e kështu me radhë.

Kjo është renditja e dhjetëshes më të mirë:

1) Lionel Messi (Paris Saint-Germain – Inter Miami) 462 pikë

2) Erling Haaland (Manchester City) 357

3) Kylian Mbappe’ (Paris Saint-Germain) 270

4) Kevin De Bruyne (Manchester City) 100

5) Rodri (Manchester City) 57

6) Vinicius Jr (Real Madrid) 49

7) Julian Alvarez (Manchester City) 28

8) Victor Osimhen (Napoli) 24

9) Bernardo Silva (Manchester City) 20

10) Luka Modric (Real Madrid) 19

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img