Monday, May 20, 2024

(Video) Futboll Kategoria e Parë- Play Off/Flamurtari barazon 0-0 me Korabin, por kalon më tej për t’u ndeshur me Apoloninë

Lexo

Flamurtari-Korabi 0-0

Flamurtari:Teqja,Frashëri,Sidibe,Ramadani,Beqja,D.Pjeshka(Deliaj 83),Batha,Kriviçiç(Lleshi 64),P.Pjeshka(Vitija 90),Diamanti(Oliveira 64),Latorre(Vucaj 90) Trajner:Eqerem Memushi

Korabi:Qyrani,Lilaj,Paplekaj,Lila,Geci,Kryemadhi(Bocka 84),H.Marku,Mziu,Çema(Shehu 77),T.Marku,Kasalla(Buci 84) Trajner:Shpendi Kumbarçja

Gjyqtarë:Adrian Beqiraj,Egin Doda,Feliks Kolleshi,Egli Spahiu(Tiranë) Delegat:Uvil Zajmi(Tiranë) Vëzhgues:Servet Bogdani(Durrës)

Flamurtari dhe Apolonia ja dolën mbanë të siguronin finalen e play off-it të Kategorisë së Parë, ku do të përcaktohet ekipi që do të përballet me Laçin.

Në sfidat e ditës së sotme, Flamurtari barazoi me Korabin 0-0 në shtëpi dhe sipas skemës së përcaktuar nga FSHF skuadra e renditur më mirë në klasifikim kualifikohet për në ndeshjen finale në rast barazimi pas 90 minutave të lojës së rregullt.

Ndërsa Apolonia triumfoi ndaj Vorës me përmbysje 4-3 dhe siguroi finalen e play off-it.

Tani do të luhet sfida finale e fazës play off Flamurtari – Apolonia, për të vendosur skuadrën që do të përballet me Laçin në finalen e play out-it, që do të përcaktojë se kush do të luajë sezonin e ardhshëm në elitën e futbollit shqiptar.

Finalja e play off-it Flamurtari – Apolonia, do të luhet më datë 15 maj në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 16:00.

(Video) Prononcimi i trajnerit të Flamurtarit, Eqerem Memushi, pas ndeshjes, Flamurtari-Korabi 0-0

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img