Wednesday, February 21, 2024

Armando Broja e nis me gol vitin 2024. Futbollisti kuqezi shënon golin e parë ndaj Prestonit për Kupën FA, Çelsi fiton pastër 4 me 0

Lexo

Armando Broja po përfiton nga ç’do shans që i jepet. Ditën e sotme ai ishte protagonist me Çelsin pasi ishte një gol i tij, ai që ndihmoi londinezët të zhbllokonin rrezultatin me ekipin e Prestonit.

Siç pritej Poçetino rreshtoi Brojën që nga minuta e parë në takimin e vlefshëm për Kupën FA dhe shqiptari nuk zhgënjeu duke rrealizuar golin e parë të takimit në minutën e 58-të. Për Brojën ishte një moment delikat pasi nuk gjente rrugën e portës prej tetorit të kaluar.

Rrjeta e shqiptarit i hapi rrugën fitores së venasve, të cilët mposhtën Preston 4-0.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img