Thursday, April 18, 2024

Asllani, në formacionin e javës në Serinë A

Lexo

Mesfushori kuqezi është pozicionuar mes më të mirëve

Kristjan Asllani, autori I golit të parë, në fitoren 2-1 që Interi arriti në “San Siro” të hënën në mbrëmje përballë Genoas, është pjesë e formacionit më të mirë të hartuar nga Lega Serie A për javën e 27-të të kampionatit. Një paraqitje impresionuese nga ana e mesfushorit kuqezi, i cili shijoi golin e parë me ngjyrat zikaltër.

Tani Inzaghi e di që, në rast nevoje, ka një gardë rezervë të nivelit të lartë, me marzhe të mëdha rritjeje (e kundërta do të ishte e çuditshme për një të lindur në 2002), por edhe potencial të fortë.

Nëse Interi do të kalojë në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve, me kampionatin tani në rënie, ndeshjet para raundit të ardhshëm të Kupës do të bëheshin teatër për një xhiro të madhe në të cilën Asllani dhe lojtarët e tjerë që kërkojnë minuta do të kenë sigurisht mundësi për të treguar cilësitë e tyre.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img