Thursday, February 29, 2024

Dinamo shpartallon Erzenin, 4-0. Sytë, tashmë në katërshën më të mirë, “Final 4”

Lexo

Dinamo, e drejtuar nga trajneri Dritan Mehmeti konfirmon momentin e mirë që po kalon, mposht me rezultatin e thellë 4-0 Erzenin në Rrogozhinë dhe pas këtij suksesi skuadra blu ngjitet në vendin e pestë në renditje në kuotën e 28 pikëve, 5 pikë larg Tiranës së vendit të katërt.

“Blutë” shënojnë nga 2 gola në çdo pjesë, duke e kthyer shumë të lehtë një sfidë, që në vigjilje, dukej shumë e vështirë. Hoxha zhbllokon sfidën, ndërsa Kaçori shënon golin e dytë në fundin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë shënojnë edhe Zabërgja dhe Bardhi, që plotësojnë pokerin e golave në këtë sukses të rëndësishëm të Dinamos, që tashmë synon një vend në “Final 4”.

Konfirmohet kriza e shijakasve, që pësojnë humbjen e tretë radhazi në kampionat dhe vazhdojnë të mbeten në zonën e ftohtë që të zbret një kategori më poshtë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img