Saturday, July 20, 2024

Futbollistja bie befas në fushë, evitohet drama në futbollin e femrave

Lexo

Minuta terrori gjatë finales së “FA Cup” për femra mes Arsenalit dhe Chelsea-t, kur 24-vjeçarja norvegjeze Frida Maanum, ra befas në tokë dhe humbi ndjenjat, mes tronditjes dhe frikës së lojtarëve të tjera.

Ndihma e shpejtë u dha menjëherë, asaj iu vendos në maskë për frymëmarrjen për rreth shtatë minuta përpara se të largohej në barelë dhe të shtrohej në një spital lokal.

Arsenali më pas lëshoi ​​një deklaratë për të bërë të ditur se lojtarja e tyre “është në një gjendje të qëndrueshme, duke folur dhe e ndërgjegjshme. Situata e saj monitorohet vazhdimisht nga stafi ynë mjekësor”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img