Merkato-Vllaznia e futbollit të femrave prezanton 8 blerjet e reja të sezonit

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Vllaznia në futboll për femra vazhdon përgatitjet për ndeshjen ndërkombëtare të Liges së Kampioneve, takim të cilin do ta luajë javen e ardhshme në shtëpi duke pasur përballë kampionen e Turqisë, ALG Spor Kulubu. Me synimin e përforcimit të skuadres për këtë kompeticion, presidenti i Vllaznisë në futboll për femra Lazer Matija ka bërë të mundur veshjen kuqeblu të tetë futbollisteve të reja. Ato janë O’brien,  Behrami, Curraj, Bajramaj, Ramadani, Levendi, Zarka, Çerkini, të cilat përmes një ceremonie të zhvilluar në mjediset e stadiumit “Loro Boriçi” u prezantuan zyrtarisht si futbolliste të Vllaznisë. Një merkato kjo mjaft cilësore, e cila pritet të japë efektet e duhura në rezultatet e skuadres kuqeblu. Vetë futbollistet në fjalë janë shprehur të kënaqura për këtë bashkëpunim me klubin kuqeblu dhe nga ana e tyre kanë premtuar më të miren e tyre në shërbim të ekipit në realizimin e objektivave që ka për n jë përfaqësim sa më dinjitoz në kompeticionin europian të Liges së Kampioneve.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -