Kupa e Shqipërisë

Shorti i Kupës, Vllaznia e pafat, pritej Skenderbeu, i bie Laçi potent i këtij sezoni, flasin përfaqësuesit e klubeve, Djarmati dhe Pali

Për hirë të së vertetes, sezoni i sivjetëm futbollistik 2020-2021 ka qënë ndër të vetmit që në kampin kuqeblu ka mbizotëruar fati. Gjithnjë pa lënë mënjanë meritat e skuadrës, shumë nga rezultatet pozitive të Vllaznisë kanë ardhur edhe nga...

Kupa e Shqipërisë, FSHF hedh shortin për fazën gjysmëfinale, Vllaznia-Laçi dhe Teuta-Skenderbeu, dy sfidat e 14 prillit

Sektori i garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka hedhur paraditën e  sotme në ambientet e stadiumit “Air Albania” shortin për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2020-2021. Të pranishëm në përzierjen e goglave me ekipet e...

(Intervista) Shënoi golin e kualifikimit, Arsid Kruja kërkon vazhdimësinë pozitive si ekip, në Kupë dhe Kampionat

Kruja, urime për golin që rezultoi përcaktues për fatin e kualifikimit të Vllaznisë në gjysëmfinale?Faleminderit për urimin, e rëndësishme është që u kualikuam. Nuk ishte ajo loja që ne pritnim, por e rëndësishme është fitorja dhe kualifikimi në turin...

(Intervista) Tekniku Brdariç i kënaqur me skuadrën, beson se kthesa e Vllaznisë filloi me kualifikimin në Kupë

Edhe pse konsiderohej e lehtë në letër, Vllaznia kaloi me jo pak vëshirësi ballafaqimin me një skuadër të kategorisë së parë, siç ishte Korabi i Peshkopisë. E megjithatë, trajneri kuqeblu, Thomas Brdariç ka mbetur i kënaqur me atë çfarë...

Goli i Arsid Krujës kualifikon Vllazninë në gjysëmfinalen e Kupës së Shqipërisë

Vllaznia-Korabi 1:0 (Shënues: Kruja 16’)E mërkurë, 17 mars 2021, ora 16.00, stadiumi “Loro Boriçi” i qytetit ShkodërVLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevksi, Krymi, Marku, Kruja (77′ Nija Vexhi), Imeri (77′ Jonuzi), Cise (88′ Kalaja), Dilaver (68′ Hoxhaj).Trajner Tomas BrdariçKORABI:...

Starton në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshja çerekfinale e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Korabi

Ka startuar në orën 16.00 në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, ndeshja çerekfinale e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Korabi.Trajnerët përkatës, Tomas Brdariç(Vllaznia) dhe Agim Canaj(Korabi) aktivizojnë këto futbollistë në formacionin e parë:VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevksi, Krymi, Marku, Kruja, Imeri,...

Latest News

- Advertisement -

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...