Wednesday, February 28, 2024

Zyrtare/ Bayern Munich rinovon kontratat me dy portierët

Lexo

Bayern Munich, ka njoftuar dy rinovime të rëndësishme ditën e sotme. Klubi bavarez, bën të ditur se ka zgjatur kontratën e bashkëpunimit me dy portierët, Manuel Neuer dhe Sven Ulreich.

Të dy këta lojtarë, kanë rinovuar kontratën deri në verën e vitit 2025, ndërsa njoftimi ka ardhur nga vetë klubi gjerman.

Manuel Neuer u rikthye nga një dëmtim i rëndë dhe mori menjëherë vendin e titullarit, duke treguar të njëjtën siguri në mbrojtjen e katërkëndëshit, ndërsa Ulreich tregoi se është gati ta zëvendësojë, duke ofruar jo pak garanci.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img