Kategoria e Parë

Futboll-Kategoria e parë, mbyllen ndeshjet e javës së 7-të, Dinamo mund Besëlidhjen 2:0 dhe merr kryesimin e grupit A

Me dy sfidat e luajtura pasditen e së hënës, Dinamo-Besëlidhja dhe Oriku-Partizani janë mbyllur ndeshjet e javës së shtatë të Kampionatit Kombëtar të futbollit të kategorisë së parë për grupin A. Në çiftin Dinamo-Besëlidhja që luhej për kreun e...

Futboll-Kategoria e parë, fitorja e parë për Veleçikun, mund Vorën 1:0, shenja mbijetese për koplikasit

Veleçiku-Vora 1 : 0(Shënues: Banushaj 45’)E diel, 12 dhjetor 2020, ora 13.30, Fusha sportive “Reshit Rusi” ShkodërVeleçiku: Bajri, Balaj, Banushaj, Besard Çokaj, Hasaj, Hoxhaj, Kutureli(Shpuza 77’), Liçaj, Pelinku, Ujkaj, Zefaj. Trajner Ardi RustemiVora: Vata, Beshiraj, Bilali, Deliadhisi, Gjinollari, Kepa,...

Tre golat ndaj Korabit, intervistë me personazhin kryesor në qytetin e Burrelit, shkodranin Donat Toma

Tre golat e shënuar në mesjavë në sfidën më të rëndësishme të javës së gjashtë, Burreli-Korabi që i dhanë fitoren matjanëve me rezultatin 3 me 0 e kanë shndërruar Donat Tomën në personazhin kryesor të qytetit të Burrelit duke...

Kategoria e parë, Burreli ndal Korabin dhe ngjitet në krye, spikat shkodrani Donat Toma me tre gola

Në Burrel ka festë! Skuadra e qytetit të tyre ka mposhtur sot kryesuesen e grupit A, Korabin e Peshkopisë duke e  mundur me rezultatin e pastër 3 me 0. Rezultat ky që stopon ecurinë pozitive të dibranëve dhe ngjit...

Futboll- Sot, java e pestë e Kategorisë së Parë, spikat dueli i kreut Korabi-Besëlidhja

Kategoria e parë e futbollit shqiptar luan sot ndeshjet e javës së pestë. Ndër to, spikat dueli i kreut të renditjes të grupit A, Korabi dhe Besëlidhja, ndeshje e cila do të luhet në fushën e dibranëve duke filluar...

Futboll-Kategoria e parë. Tre barazime në grupin A. Kryesojnë Burreli me Korabin, Veleçiku ndal Dinamon

Besëlidhja-Burreli, ka qënë çifti më interesant i javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të fubollit për kategorinë e parë të futbollit shqiptar për grupin A. Lezhjanët pritës në stadiumin “Besëlidhja” kishin shansin që me një fitore të mundshme të...

Lajm i hidhur për sportin dibran, ndërron jetë veterani i futbollit, Albert Kaba!

Sporti dibran dhe në veçanarisht ai i futbollit, ka humbur një emër shumë të njohur të historisë së këtij qyteti. Bëhet fjalë për Arbert Kaben, ish futbollistin e viteve 90-të dhe në vazhdim, por edhe një nga mbështetësit e...

Futboll-Kategoria e parë, Besëlidhja, Burreli dhe Korabi me 6 pikë pas javës së dytë në grupin A

Ashtu siç ishte parashikuar edhe më herët, grupi A i Kampionatit Kombëtar të kategorisë së parë të futbollit shqiptar pritet të ketë një konkurence dhe rivalitet të madh për skuadrën që do të kualifikohet sezonin e ardhshëm në një...

Kled Dibra, shkodrani besnik i një dekade me lezhjanët e Besëlidhjes

Shkodra dhe Lezha, si dy qytete fqinje me njëra tjetrën kanë një traditë bashkëpunimi të kahershme në fushën e sportit dhe konkretisht atë të futbollit. Natyrisht, që për vete nivelin dhe potencialin që disponon Vllaznia, futbollistët shkodranë kanë qënë...

Futboll Kategoria e parë-Burreli i Nikajt shpërthen që në javën e parë

Burreli - Veleçiku 5-2Golat : Vecaj '2 ; Dodaj '7 ; Rraboshta '43 ; Rexhepi '57 ; Stana 77’E mërkurë, 4 nëntor 2020, ora 14.00, në stadiumin “Liri Ballabani” të BurrelitBurreli: Miraka, Dodaj, Danaj, Sefgjinaj, Hasa(Dedgjonaj 66), Rexhapi(Punavija 79’),...

Latest News

- Advertisement -